Bianco Monte Δράμα 1986: Αγχωτική νίκη για την Δραμινή ομάδα με πολλούς παίκτες μακριά από τον καλό τους εαυτό.

Την νίκη με 28-27 πέτυχε το Σάββατο το απόγευμα η Bianco Monte Δράμα 1986 με αντίπαλο τα Βριλήσσια, σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες πήγαν χέρι – χέρι στο σκορ μέχρι τέλος.
Στο αγωνιστικό κομμάτι η Δραμινή ομάδα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει μια σημαντική διαφορά 5-1 στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης.
Από εκεί και πέρα η φιλοξενούμενη ομάδα έφτασε την Δράμα στο σκορ για το 5-4 στο δεκάλεπτο.
Τα Βριλήσσια μάλιστα πήραν και κεφάλι στο σκορ 12-13 στο 28’, με το 13-13 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη και πάλι η Δράμα ’86 μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι όμως πάλι οι φιλοξενούμενοι είχαν απαντήσεις για να πάμε σε ένα αγχωτικό φινάλε με τον Αχιλλέα Τόσκα να πετυχαίνει το τελευταία τέρμα για το 28-27 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Οι δύο βαθμοί πολύτιμοι έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, απαιτείται όμως σκληρή δουλειά με σκυμμένα κεφάλια για να είναι έτοιμη η ομάδα στο επόμενο παιχνίδι της Θεσσαλονίκης με τον ΠΑΟΚ.
Για την Δραμινή ομάδα ξεχώρισαν οι: Ούρος Ζιβούλοβιτς, Αδάμ Παπαδόπουλος, Αχιλλέας Τόσκας, Παπαγεωργίου Δημήτρης, ενώ για τους φιλοξενούμενους οι: Χαρουβείμ, Τόμπρος και Αντωνιάδης.