Τρεις βαθμούς έδωσε στη Δόξα η νίκη μέσα στα Τρίκαλα: Τρίκαλα – Δόξα 0-1

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του αρχηγού, Φανούρη Γουνδουλάκη, στο 21ο λεπτό, έδωσε την (πολύ σημαντική) εκτός έδρας νίκη και τους τρεις βαθμούς στη Δόξα, μέσα στα Τρίκαλα επί του τοπικού ΑΟΤ, με 1-0, στο πλαίσιο της εμβόλιμης 20ης αγωνιστικής. Στην παράβαση υπέπεσε ο Τσίπρας, οποίος ανέτρεψε τον Σιώπη.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Τρίκαλα είχαν φλύαρη υπεροχή, στην προσπάθειά τους για την ισοφάριση. Ο Βούρας έκανε μεγάλη απόκρουση, σε κεφαλιά απο κοντά του Κοτσώνη (88′), στη μοναδική καλή ευκαιρία των γηπεδούχων και η Δόξα πήρε δίκαια τη νίκη και αναρριχήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας. Δεύτερη διαδοχική εντός έδρας ήττα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι υποχώρησαν στην 9η.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αγγελάκης (Μακεδονίας) / Φράγιος (Μακεδονίας) -Μαλανδρής (Χαλκιδικής) 4ος Καρατέρπος (Κοζάνης)

Κίτρινες: Τσίπρας (21’), Βιτλής (25’), Μάκος (28’ ), Γροντής (45’), Γουνδουλάκης (63’), Μπαϊκαρά (78’),

ΤΡΙΚΑΛΑ (Γράφας): Αποστολίδης, Βέρτζος, Γκόλιας, Πίντο, Κοτσώνης, Μάκος, Τσιάρας (63′ Εν Λουντούλου) , Γροντής, Γιαννιτσάνης (68′ Μιλοσάβλιεφ), Τσίπρας (53′ Σαχινίδης), Ζγκούρι.

ΔΟΞΑ (Κωστένογλου): Βούρας, Ριζογιάννης, Όστοϊτς, Μαρκόπουλος, Γουνδουλάκης (68′ Τζόκιτς), Σιώπης, Βαλλιάνος, Γκότοβος, Βιτλής (73′ Ντατίδης), Μπαϊκαρά, Καπνίδης (84’ Ντιμιτρόφσκι).