Στην πέμπτη θέση ανέβηκε η Δόξα Δράμας η οποία κέρδισε σήμερα με 3-1 εντός έδρας τον Πανσερραϊκό

Επιστροφή στις νίκες για την Δόξα Δράμας η οποία πέτυχε την τέταρτη της εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, αποτέλεσμα που την φέρνει στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Νίκου Κωστένογλου μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, χωρίς όμως να έχει καταφέρει να γίνει απειλητική για την εστία του Πολίτη.

Όλα αυτά μέχρι το 37΄ όταν η κεφαλιά του Μαρκόπουλου πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας των Σερραίων. Η απάντηση από πλευράς «λιονταριών» ήρθε στο 44΄ με την προβολή του Ενομό να περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βούρα, με το ήδη υπάρχον αποτέλεσμα να μένει ως έχει μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 55΄ οι «μαυραετοί» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ χάρη σε κεφαλιά του νεοεισελθόντα στο ματς Κάσες. Ένα λεπτό αργότερα και πάλι ο Ισπανός με σουτ αυτή τη φορά έκανε το 2-0.Ο Πανσερραϊκός έπειτα από το γκολ αυτό πίεσε προκειμένου να φτάσει στο 2-1 το οποίο και πέτυχε στο 78΄με τον Ρούτση. Οι Δραμινοί όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 92΄με σουτ του Κουσκουνά έκαναν το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα…

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Νίκος Κωστένογλου): Βούρας, Γκότοβος, Όστοϊτς, Σιώπης, Βαλλιάνος, Μαρκόπουλος (54′ Κάσες), Βιτλής, Ματσούκας (73′ Ντατίδης), Καπνίδης (53΄Καπνίδης), Κουσκουνάς, Ριζογιάννης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Ορφανίδης, Ιωαννίδης, Σιάκκας, Χατζητερζόγλου, Ρούσσος, Ναζίμ (61′ Πόζογλου), Κρητικός (67′ Ρούτσης), Ενομό, Τσιμίκας, Γκούρτσας (38′ λ. τρ. Ποζατζίδης).