Νέστος – Δόξα Δράμας 1-2 με ανατροπή

Η Δόξα Δράμας κέρδισε με σκορ 1-2  με ανατροπή τον Νέστο και περιμένει την απόφαση για τον αγώνα της Καλαμαριάς με την Καρδία για πιθανή νέα τιμωρία των «Ποντίων» που νίκησαν τον Αλμωπό Αριδαίας με 3-0, ώστε να δει εάν θα τερματίσει στην δεύτερη θέση ή αν θα τους προσπεράσει.

Το φιλμ του αγώνα

5’Εκτέλεση φάουλ του Πινδώνη μπλοκάρει ο Κυφωνίδης

11′ Κάθετη πάσα του  Καρλόπουλου για το  Μπουσινάκη προλαβαίνει  ο Κυφωνίδης και μπλοκάρει

15′ Σουτ του Μπουσινάκη αποκρούει ο Κυφωνίδης και στην επαναφορά της μπάλας νέο σουτ από τον Καρλόπουλο μπλοκάρει και  πάλι ο Κυφωνίδης

25′ Καλό σουτ του Βαλαβανόπουλου λίγο άουτ

30′ Ωραίο  σουτ του Τόρες αποκρούει ο Σικαλιάς

34′ Σέντρα Βιτλή πριν από τον Μπουσινάκη διώχνει ο Καζαντζίδης

35′ Σέντρα του Μπουσινάκη από δεξιά , ο Παβίσεβιτς σημαδεύει το δεύτερο δοκάρι

41′ Εκτέλεση φάουλ από τον Λάσπατζη κια μέσα στην περιοχή ο Τόρες με πλασέ σκοράρει για το 1-0.

47′ Φάουλ του Τόρες μπλοκάρει ο Σικαλιάς

53′ Μπαλιά του Τόρες στον Κωνσταντίνου που χάνει μεγάλη ευκαιρία για γκολ

57′ Πλασέ Μπουσινάκη στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ

59′ Καλό σουτ του Μπουσινάκη φεύγει άουτ

61 Σέντρα του Καρλόπουλου από δεξιά και ο Βιτλής  με σουτ μέσα από την περιοχή  το 1-1

76′ Φάουλ Μπουσινάκη κεφαλιά Κωστόπουλου στο οριζόντιο δοκάρι

78′ Φάουλ Τόρες λίγο άουτ

86′ Κεφαλιά του Μκρτσιαν και εκπληκτική απόκρουση  του Κυφωνίδη

87′ Κεφαλιά Πινδώνη μέσα από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ

88′ Σέντρα Μπουσινάκη από δεξιά , η μπάλα περνάει από τον Παβίσεβιτς και καταλήγει στον Βιτλή που την στέλνει στα δίχτυα  για το 1-2

90′ Παυλακάκης και Παγώνης από τον πάγκο αποβάλλονται για διαπληκτισμό μετά την φάση του γκολ

Οι συνθέσεις:

ΝΕΣΤΟΣ  :  Κυφωνίδης Λάσπατζης Καζαντζίδης Παυλακάκης Μαρκάκης Τσάκωνας Μαϊδανός 78` Φαμπιόλ  Μπούτος 46` Μπουλγούρας  Βαλαβανόπουλος Τόρες Κωνσταντίνου 65` Μιχαηλίδης

ΠΑΓΚΟΣ : Κλοκίδης Μπουλγουράς Μιχαηλίδης Σουμουλίδης Βακιρτζής Φαμπιόλ

ΔΟΞΑ  Δράμας:  Σικαλιάς Παγώνης 68` Ρεβυθόπουλος  Βιτλής Κωστόπουλος Παπαζούδης Παναγιωτούδης Μπουσινάκης 91` Λαδάκης  Πινδώνης Παβίσεβιτς Καρλόπουλος  85` Μκριτσιάν Παπαζαχαρίας.