ΧΙΛΙΩΤΗΣ  ΔΡΑΜΑ 1986: Έχασε καθαρά από τον Αερωπό πληρώνοντας τις ελλείψεις του

Έχασε καθαρά από τον Αερωπό πληρώνοντας τις ελλείψεις του, τις κακές τελικές, την έλλειψη αποκρούσεων, αλλά και την ανωτερότητα  του αντιπάλου.

Μετά την καλή εμφάνιση με Φίλιππο οι Δραμινοί πίστευαν ότι θα βελτιωθούν περαιτέρω σε κάποιους τομείς και θα διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι με τον Αερωπό. Δυστυχώς όμως ο Αερωπός πίεσε ασφυκτικά χάλασε το παιχνίδι της Δραμινής ομάδας που είχε σε τραγική μέρα και τους τερματοφύλακες της. Νευρικά ξεκίνησε το παιχνίδι για τον Χιλιώτης Δράμα 1986 που στο 1ο δεκάλεπτο έχασε τέσσερις εύκολες ευκαιρίες για γκολ πέφτοντας επάνω στον πολύ καλό Τερματοφύλακα του Αερωπού ο οποίος νωρίς έχτισε μια διαφορά 3-4 γκολ. Οι δραμινοί στο 10΄-20΄αναίβασαν την απόδοσή τους μείωσαν στο γκολ αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο που ήταν καταστροφικό πέτυχαν μόνο ένα γκόλ με αποτέλεσμα ο Αερωπός να ξεφύγει με 7 γκολ γέρνοντας την πλάστιγγα προς το μέρος του. Οι φιλότιμες προσπάθειες των παικτών στο β΄ ημίχρονο δεν μπόρεσαν να αλλάξουν κάτι με αποτέλεσμα να οδηγηθούμε στο δίκαιο 25-34. Την επόμενη Κυριακή η ομάδα παίζει στον Πειραιά με τον Ολυμπιακό και στην συνέχεια έχει 2 παιχνίδια στην Δράμα με ΧΑΝΘ και Πανελλήνιο που κατά πολύ μεγάλο ποσοστό θα δείξουν περίπου την σειρά με την οποία οι ομάδες θα πάνε στα PLAY OUT

ΔΗΛΩΣΕΙΣ (Σάκης Βαλαβάνης) Σήμερα χάσαμε από την καλύτερη ομάδα που πέρασε μέχρι στιγμής από τη Δράμα. Ξεκινήσαμε πολύ καλά το ματς, δυστυχώς όμως χάσαμε αρκετά εύκολα γκολ κάτι που οφείλεται και στην καλή απόδοση του τερματοφύλακα Τριανταφύλλου. Δουλεύουμε πολύ με τα παιδιά, δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας σε κάθε παιχνίδι και είμαι ευχαριστημένος και από την σημερινή προσπάθεια που κάναμε. Ευχαριστούμε πολύ τον κόσμο για την στήριξη του.

(Ευγένιος Τουνγκελίδης):
Ξέραμε ότι ο Αερωπός θα είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος, καθώς είναι μια ομάδα που δεν κάνει πολλά λάθη στην επίθεση. Μπήκαμε στο παιχνίδι με κακή συγκέντρωση, χάσαμε πολλά εύκολα σουτ, κάναμε αρκετά λάθη στην επίθεση. Προσπαθούμε να βάλουμε ο καθένας ξεχωριστά το κάτι παραπάνω για να καλύψουμε τις απουσίες μας. Συγχαρητήρια στον αντίπαλο πήρε δίκαια τη νίκη. Συνεχίζουμε σκληρά την δουλειά μας για τα επόμενα παιχνίδια. Στόχος μας αγώνα με  αγώνα να βελτιωνόμαστε έτσι ώστε να μπορέσουμε να πάρουμε κάποιους βαθμούς στη συνέχεια. Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τον κόσμο που μας στήριξε,  τόνισε ο αριστερός ίντερ της Δράμας 1986

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ  ΧΙΛΙΩΤΗΣ  ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 25-34
Τα πεντάλεπτα: 0-3, 1-4, 4-6, 7-9, 8-11, 8-15 (ημχ.),11-18,14-21,17-25,19-26, 23-29, 25-34
ΔΡΑΜΑ (Σάκης Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Μπέτζιος, Γκαμώτσος, Κοτσαμαρίκογλου 3, Χαϊτίδης 8, Κουρτίδης 1, Τουνγκελίδης 8, Τσιτσίγκος 1, Θωμίδης 1, Μαλαμίδης, Κοβογλανίδης 3, Σισμανίδης, Γιαννακόπουλος, Φραγκούλης, Τσαυλός, Στρατηγέλης
ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 2, Αθ. Τζουβάρας 5, Κράλλης 8, Ανγκέλοφ 6, Δημάκης, Ντράσκιτς 2, Βαφείδης, Πάσχος, Κυριακού 6, Λιόφης, Λαζαρίδης 5, Τριανταφύλλου, Ρόμπης
Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου Δίλεπτα: 2-4 Πέναλτι: 4/58 – 1/3
Στο φ.α. αγώνα σημειώθηκε: «Το β’ ημίχρονο ξεκίνησε με δεκάλεπτη καθυστέρηση λόγω προβλήματος στον ηλεκτρονικό πίνακα. Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε και συνεχίστηκε κανονικά ο αγώνας».

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive