Δόξα Δράμας – ΑΠΕ Λαγκαδά 3-0

doxa-lagkadas
Κανένα περιθώριο αμφισβήτησης δεν άφησε η Δόξα Δράμας στην ΑΠΕ Λαγκαδά, ότι είχε τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης, πετυχαίνοντας τρία τέρματα από το πρώτο ημίχρονο και επιστρέφοντας έτσι στις επιτυχίες.

Από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους οι «Μαυραετοί», προηγήθηκαν νωρίς με τον Πινδώνη, αύξησαν το σκορ με τον Ιότι και ολοκλήρωσαν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον Ίγκορ, «καθαρίζοντας την υπόθεση της νίκης από το 1ο ημίχρονο. Διαδικαστικό ήταν το υπόλοιπο τους αγώνα με τοςυ φιλοξενούμενους να προσπαθούν για να ξαναμπούν στο παιχνίδι αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Η Νίκη αυτή ήρθε να ανατρέψει τις κακές εντυπώσεις που προκάλεσε η απώλεια των δύο βαθμών στην Κομοτηνή.

Ο αγώνας

7’ Ο Στεφανίδης υποδέχεται την μπάλα έχοντας πλάτη στην εστία γύρισε και εκτέλεσε με τον Σικαλιά να είναι σε ετοιμότητα στην δεξιά του γωνία και να διώχνει σε κόρνερ.

12’ Κόρνερ από τον Ιότη, πρώτη κεφαλιά από τον Παπαζαχαρία, σουτ από τον Πινδώνη και το 1-0.

19’ Ωραία γυριστή κεφαλιά από τον Ιότη και το 2-0.

22’ Σουτ του Πινδώνη λίγο έξω από την περιοχή μπλόκαρε εύκολα ο Ταταρίδης.

31’ Σουτ του Ντούγκα από τα δεξιά και έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

41’Καλοχτυπημένο φάουλ από τον Ντούγκα με δυσκολία ο Σικαλιάς βγαίνει και διώχνει με της γροθιές και η άμυνα έδιωξε οριστικά.

45’ Σουτ του Στεφανίδη από τα 25 μέτρα η μπάλα άουτ.

45+1’ Ο Ιόττι από τα αριστερά πραγματοποιεί την σέντρα η μπάλα στο πρώτο δοκάρι και ο Ιγκόρ με καταπληκτική κεφαλιά «ψαράκι» στέλνει την μπάλα να αναπαυθεί στα δίχτυα του Ταταρίδη, 3-0.

55’ Ο Ιόττι κάνει σέντρα στην περιοχή, ο Ιγκορ κάνει την κεφαλιά στην απέναντι γωνιά του Ταταρίδη η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

62’ Σε θέση τετ α τετ ο Καρλόπουλος δεν μπορεί να νικήσει τον Ταταρίδη που έδιωξε σε κόρνερ.

82’ Συνεργασία του Ντουγκα που από τα δεξιά και πλεονεκτική θέση κάνει την συρτή σέντρα έξω από την μεγάλη περιοχή στο ημικύκλιο ο Στεφανίδης που ερχόταν με φόρα πλάσαρε πάνω από την εστία.

90+3’ Καλό σουτ του Σουάνη λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Ταταρίδη.

Συνθέσεις

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κ. Βασιλακάκης): Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος, Κουρτεσιώτης, Γκαρακλίδης, Παζαχαρίας, Ολίσε, Πινδώνης (65’ Κεφαλάς), Καρλόπουλος, Ιότι (78’ Ντος Σάντος), Σουάνης, Ιγκόρ (83’ Γιόνδης).

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Θ. Γιαμουρίδης): Ταταρίδης, Καραμπάς, Ντόσης, Κοντέων, Καραμανλής Σαμουηλίδης (68’ Παναγιωτούδης), Ντούγκα, Καρασταύρου Στεφανίδης, Καρασίμος (58’ Κρυστάλλησ, Καρακατσάνης (46’ Ξανθόπουλος).